ZABAWA W DOM

07/22/2020

Już od 29 lipca 2020 zapraszamy Was do... ZABAWY W DOM 😘 !!!

Wirtualna wystawa ZABAWA W DOM zaprezentuje zbiór 144 eksponatów związanych z szeroko pojętym życiem domowym - miniaturowe kuchenki, naczynia, pralki, wózki, kasy i wagi, a także meble dla lalek i same lalki - czyli wszystko to, co pozwalało dzieciom odgrywać w zabawie "codzienność dorosłych".

Wśród prezentowanych zabawek, produkowanych od lat powojennych aż do okresu przełomu gospodarczego lat 90. XX w., przeważają wyroby polskich zakładów rzemieślniczych i spółdzielni zabawkarskich. Dodatkowy kontekst stanowią te produkowane w innych krajach bloku wschodniego oraz pojedyncze zabawki zachodnie – obiekty westchnień ówczesnych polskich dzieci. .

ZABAWA W DOM to arcyciekawa i całkowicie nieodpłatna propozycja kulturalna dla całej rodziny, a także gwarancja pełnej zachwytów i wzruszeń podróży w przeszłość!

Ekspozycja on-line składać się będzie z aż 12 odsłon tematycznych, które będziemy publikować w każdą kolejną środę. 📆 Zapraszamy serdecznie, bawcie się w dom razem z nami 😁!

WEJŚCIE NA WYSTAWĘ >

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci

#kulturawsieci

Partnerzy wystawy: Polskie Radio Dzieciom, Fundacja Zwalcz Nudę, Polskie Radio RDC, Portal Czas Dzieci, Portal MiastoDzieci.pl , blog moi-mili.pl.