top of page
Gra Muzealna w MuzeumDomkow.jpg

  oferta edukacyjna  

4m.png
UWAGA!
aktualnie trwa
WIOSENNA PROMOCJA
Uczestnicy zajęć płacą tylko za bilety wstępu,
LEKCJA MUZEALNA - gratis
oferta jest ograniczona czasowo, pula bezpłatnych zajęć obowiązuje według kolejności zapisów grup!
LEKCJE MUZEALNE
OFERTA EDUKACYJNA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
 
W ŚWIECIE DAWNYCH DOMKÓW DLA LALEK
- edukacyjna gra muzealna

Zapraszamy na lekcję muzealną z przewodnikiem, podczas której uczestnicy poznają historię i funkcję jakie pełniły dawniej domki dla lalek. W trakcie zwiedzania ekspozycji stałej, uczestnicy rozwiązują zadania i zagadki dostosowane do ich wieku, przybliżające zjawiska i słownictwo związane z architekturą, dawnymi zawodami, sposobem życia i funkcjonowania domu w dawnych czasach.

Starsze dzieci i młodzież otrzymują GRĘ MUZEALNĄ w formie papierowej, którą muszą uzupełnić zdobytymi hasłami. Najmłodsi uczestnicy w swoich KARTACH PRACY stawiają pieczątki.

Zajęcia trwają około dwie godziny zegarowe i odbywają się w obu Oddziałach Muzeum, które zlokalizowane są blisko siebie - w odległości około 300 m. Uczestnicy w trakcie zajęć przechodzą z  jednego do drugiego Oddziału.

Wszyscy uczestnicy pod koniec zajęć otrzymują pamiątki muzealne.

W Muzeum mogą odbywać się jednocześnie zajęcia dla dwóch grup.  Grupy nie mogą być większe niż 25-osób wraz z 2 opiekunami. Minimalna ilość uczestników w grupie to 10 osób (bez opiekunów).
Sugerujemy, by wiek najmłodszych uczestników zajęć nie był niższy niż 4 lata.


Koszt zajęć to 25 zł od uczestnika

+ 140 od grupy.

(wiosenna promocja - bez opłaty za grupę 140 zł)

Opiekunowie (1 na 10 osób) - wstęp bezpłatny.

Obowiązują zapisy telefoniczne

☎️ 797 723 029

☎️ 517 490 047

 

Za lekcje muzealne można zapłacić w kasie muzeum tuż przed zajęciami (gotówką lub kartą) albo przelewem, po ustaleniu kwoty z osobą przyjmującą rezerwację. W tytule przelewu należy podać datę i godzinę rezerwacji oraz nazwę  szkoły/ przedszkola. 
Dane do przelewu:
Fundacja Belle Epoque,
Krzywe Koło 2/4, 00-270 Warszawa
nr konta 11 1140 2004 0000 3402 8154 3633

 dla grup przedszkolnych  i szkolnych 

Nasz sposób na wartościowe spędzenie czasu w Muzeum
Czym jest uważność (mindfulness) i jak ją rozwijać u dziecka?

Uważność, inaczej mindfulness, to słowo, które coraz częściej możemy spotkać w opracowaniach psychologicznych czy poradnikach udanego życia.

Oznacza umiejętność skierowania uwagi na to, co dzieje się w danej chwili, zarówno wokół nas, jak i w naszym ciele oraz umyśle. Tej umiejętności można i warto się nauczyć, gdyż niesie ze sobą wiele korzyści. Uważność sprzyja rozwojowi różnorakich kompetencji i inteligencji emocjonalnej, a co za tym idzie - przyswajaniu wiedzy. Uważność to bycie w chwili obecnej. Zauważenie jej we wszystkich aspektach: swojego ciała, emocji, odczuć wszystkich zmysłów, ale też tego, co się dzieje w umyśle.

Podczas naszych lekcji muzealnych - zwalniamy, wyciszamy. Pozwalamy dzieciom i młodzieży na bycie tu i teraz, na bycie uważnym na siebie samych.

2m.png

“Nie ma niczego w umyśle, co by nie przeszło uprzednio przez zmysły.” 

Jan Amos Komeński
bottom of page