top of page

 Dobroczynność  


Fundacja Belle Epoque, która prowadzi Muzeum, jest aktywnie zaangażowana w działalność charytatywną.

Od początku istnienia Muzeum fundujemy stypendia dla uzdolnionych miniaturzystów, by mogli realizować niezwykłe projekty i rozwijać się, organizujemy bezpłatne zajęcia i wycieczki dla grup zagrożonych wykluczeniem z uczestnictwa w kulturze, a także prowadzimy nasz sztandarowy projekt - cykl charytatywnych warsztatów twórczych DOMEK Z SERCEM.
 

DOMEK Z SERCEM 2022 plakat m.jpg
13m.png


Aktualnie partnerem projektu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Już od trzech lat, dzięki wsparciu Marszałka jesteśmy w stanie organizować całkowicie bezpłatne warsztaty w różnych ośrodkach kultury na Mazowszu.

MAZOWSZE ŁĄCZY POKOLENIA
DOMEK Z SERCEM


Zebrani podczas zajęć uczestnicy w różnym wieku  - czasem są to rodziny, grupy przyjaciół lub sąsiadów, a czasem np. seniorzy i harcerze - wykonują pod okiem naszych muzealnych instruktorek domki, które mają okno w kształcie serca. Uczestnicy samodzielnie składają mebelki i same domki, malują je, oklejają i dekorują.

W domkach mieszkają kolorowe misie. Każdy z domków jest inny i każdy z nich wykonywany jest w szczytnym celu - domki przekazywane są do gabinetów specjalistycznych w mazowieckich szpitalach i placówkach opiekuńczych, gdzie pełnią funkcję diagnostyczną i terapeutyczną, lub po prostu odwracają uwagę najmłodszych pacjentów od procedur medycznych.

Patronem medialnym projektu jest POLSKIE RADIO DZIECIOM.
 

 dla firm i korporacji 

Jesteś mieszkańcem Mazowsza i  chciałbyś wziąć udział w Warsztatach  DOMEK Z SERCEM?
 
Zapraszamy do zgłaszania chęci zaproszenia naszej ekipy do lokalnego Domu Kultury, Muzeum, Biblioteki, Klubu Seniora czy innego miejsca, które dysponuje stołami do pracy i które jest w stanie zorganizować chętną do pracy grupę około 20- 30 osób w różnym wieku (w tym dzieci w wieku powyżej 10 lat).
 
Napisz do nas na mail na adres: domekzsercem@muzeum-domkow.pl
i opisz jakimi warunkami lokalowymi dysponujecie, a my skontaktujemy się z Wami!
Zapewniamy wszelkie materiały do wykonania domków i wykwalifikowane instruktorki. Zajęcia które prowadzimy trwają około 5 godzin i są całkowicie bezpłatne.

Jeśli mieszkasz w innym województwie i chciałbyś nas zaprosić - również do nas napisz, projekt cały czas się rozwija i ewaluuje.

2m.png
DOMEK Z SERCEM
OFERTA DLA KLIENTÓW BIZNESOWYCH
Wolontariat pracowniczy w pięknym celu?

Zapraszamy małe firmy i większe korporacje do wzięcia udziału wa warsztatach w gronie pracowników lub pracowników z rodzinami. Ta wspaniała inicjatywa pozwoli Wam nie tylko na integrację, ale też zwiększy świadomość czym jest idea wolontariatu i jak bardzo rozwija umiejętności i kompetencje w codziennym życiu.

Możecie sami wybrać na jaki cel przeznaczycie domki, które powstaną podczas spotkania.

 

Aby uzyskać więcej informacji napisz do nas

domekzsercem@muzeum-domkow.pl

oddzwonimy i ustalimy wszystkie szczegóły!

Jeśli jesteś zainteresowany zaangażowaniem Twojej firmy w działalność charytatywną, pokaż naszą ofertę w dziale Corporate Social Responsibilty lub HR. Razem możemy więcej!

6C07BE8F-098A-4380-A3A6-AC6FBED6FE1B.jpeg
5D834A94-756E-4DB5-B683-74740107118E.jpeg

“Nie ma niczego w umyśle, co by nie przeszło uprzednio przez zmysły.” 

Jan Amos Komeński
bottom of page