nasza oferta działań on-line_

our on-line offer

Zapraszamy do zapoznania się z różnymi działania Muzeum Domków dla Lalek dostępnymi on-line - bezpłatnie i bez wychodzenia z domu :)

WIRTUALNA WYSTAWA
ZABAWA W DOM

Wirtualna wystawa ZABAWA W DOM prezentuje zbiór 144 eksponatów związanych z szeroko pojętym życiem domowym - miniaturowe kuchenki, naczynia, pralki, wózki, kasy i wagi, a także meble dla lalek i same lalki - czyli wszystko to, co pozwalało dzieciom odgrywać w zabawie "codzienność dorosłych". 

Wśród prezentowanych zabawek, produkowanych od lat powojennych aż do okresu przełomu gospodarczego lat 90. XX w., przeważają wyroby polskich zakładów rzemieślniczych i spółdzielni zabawkarskich, zaś dodatkowy kontekst stanowią te produkowane w innych krajach należących do RWPG.

 

ZABAWA W DOM to arcyciekawa i całkowicie nieodpłatna propozycja kulturalna dla całej rodziny - to gwarancja - pełnej zachwytów i wzruszeń - podróży w przeszłość!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci":
 

ZAPRASZAMY!

PUBLIKACJA
NIEDZIELNE PODRÓŻE
W MINIATURZE

Publikacja do pobrania w formie bezpłatnego pliku PDF, jest efektem i podsumowaniem cyklu 12 felietonów edukacyjno-kulturalnych autorstwa Zofii Jusiak - kulturoznawczyni i edukatorki muzealnej. Felietony publikowane były od czerwca do sierpnia 2020 r. na FB Muzeum Domków dla Lalek, które jest partnerem projektu.

Bohaterkami i bohaterami tekstów są nieprezentowane dotąd lalki etniczne z muzealnej kolekcji. Strój, role społeczne, a nawet akcesoria towarzyszące miniaturowym postaciom stanowią ilustrację do pełnej ciekawostek, przystępnej opowieści o fascynującym wycinku zwyczajów, tradycji czy kultury materialnej różnych społeczności z różnych krajów i regionów świata.

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci.
 

PUBLIKACJA DOSTĘPNA WKRÓTCE!

MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK W WARSZAWIE   muzeum@MuzeumDomkow.pl

  • Facebook Clean