LATO W MUZEUM

06/21/2018

Jeśli zostajecie na wakacje w mieście, możecie przyjść do nas z grupą zorganizowaną (czyli powyżej 12 osób) albo z rodziną (najbliższe spotkanie dla odbiorców indywidualnych planujemy 15 lipca o 12:00). Obowiązują zapisy!

Oferta zajęć LATO W MIEŚCIE związana jest z wystawą stałą
W ŚWIECIE DAWNYCH DOMKÓW DLA LALEK
oraz z wystawą czasową NIE TYLKO BAZYLISZEK
- WSPÓŁCZESNE INTERPRETACJE LEGEND WARSZAWSKICH W MINIATURZE

Podczas zwiedzania ekspozycji muzealnej, uczestnicy zajęć zastanawiają się wraz z przewodnikiem czym charakteryzuje się legenda oraz poznają inne pokrewne gatunki literackie. Liczne zagadki i ciekawostki prowadzą nas przez przestrzeń, w której świat prawdy i wyobraźni przeplata się w każdym z miniaturowych domów, sklepów, wnętrz kaplic i szpitali, służących niegdyś dzieciom do zabawy. Poznając 12 warszawskich legend przedstawionych na wystawie czasowej, uczestnicy mogą utworzyć ich alternatywne zakończenia oraz przekonać się, czy w każdej legendzie tkwi ziarno prawdy.

Scenariusze zajęć są dostosowane do różnego wieku uczestników.

LEKCJA MUZEALNA - czas trwania 45 min.
Koszt 13 zł/ osoba, plus 50 zł – opłata za lekcję muzealną /cena za grupę
W programie:  tematyczna lekcja muzealna z przewodnikiem.

LEKCJA MUZEALNA I WARSZTATY  - czas trwania 1,5 godz.
Koszt 25 zł/ osoba, plus 50 zł – opłata za lekcję muzealną /cena za grupę
W programie:  tematyczna lekcja muzealna z przewodnikiem oraz warsztaty projektowania znaczków i kart pocztowych, inspirowanych warszawskimi legendami. Każdy z uczestników warsztatów wykonuje pod opieką instruktora znaczki i kartkę, które zabiera ze sobą na pamiątkę.

Optymalna liczba dzieci w grupie 12- 20 osób.

1 opiekunowi na 10 osób przysługuje wstęp bezpłatny.

Grupy zorganizowane obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminów zajęć.
Zaliczka 50 zł od grupy - płatna na konto lub w kasie Muzeum.

Zapisy na spotkanie indywidualne 15 lipca o godz. 12:00 - tylko telefoniczne, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

REZERWACJE PRZYJMOWANE SĄ WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE  - tel. 517 490 047