WYNIKI KONKURSU - NIE TYLKO BAZYLISZEK

06/01/2018

 

Skrócony protokół obrad Jury.

 

Konkurs „NIE TYLKO BAZYLISZEK - WSPÓŁCZESNE INTERPRETACJE LEGEND WARSZAWSKICH W MINIATURZE” oraz wystawa pokonkursowa zostały zorganizowane przez Fundację Belle Époque, prowadzącą Muzeum Domków dla Lalek. pod patronatem honorowym Prezydenta m.st. Warszawy.

 

W dniu 15 maja 2018 r. zebrało się jury konkursu w składzie:

 

- Aneta Popiel Machnicka, przewodnicząca jury, prezes Fundacji Belle Époque

- Bożena Michalska, przedstawiciel sponsora nagród GRANNA

- Beata Jewiarz, przedstawiciel patrona medialnego Radio RDC

- Karolina Chmielnik-Dubaj, przedstawiciel Rady Nadzorczej Fundacji Belle Époque

- Edward Adamus, przedstawiciel sponsora nagród Domkowa4.pl

 

Na konkurs wpłynęły 163 prace stworzone przez blisko 350 uczestników.

 

Obrady trwały do 16 maja 2018 r. Po obejrzeniu nadesłanych prac Jury oceniło ich poziom jako bardzo wysoki, a także było pod wrażeniem rozmaitości wykorzystanych technik plastycznych oraz pomysłowości, jaką wykazali się ich twórcy. Jury, po naradach i głosowaniu, zakwalifikowało do udziału w wystawie pokonkursowej 81 prac regulaminowych, spełniających wymogi formalne i nadesłanych w terminie.

 

Przewodnicząca Jury postanowiła zakwalifikować dodatkowo na wystawę pokonkursową 19 prac nadesłanych po terminie, ze względu na ich dużą wartość artystyczną. Prace te nie były oceniane przez jury.

 

W sumie zakwalifikowano na wystawę 100 prac, z czego 22 postanowiono wyróżnić, a 8 nagrodzić.

 

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

 

GRAND PRIX:

(statuetkę ufundowaną przez sklep z miniaturami Domkowa4.pl, pamiątki i zaproszenia na wirtualną wycieczkę "Horyzont Historii" ufundowane przez Zarząd Pałacu Kultury i Nauki, gry planszowe ufundowane przez wydawnictwo GRANNA, książki ufundowane przez wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz dyplomy pamiątkowe i podwójne zaproszenia do Muzeum Domków dla Lalek ufundowane przez Fundację Belle Époque.)

 

„Dobrotliwi trzej pustelnicy”

Kinga Kurpyt z Bydgoszczy i Wojciech Wojtala z Koronowa

 

I miejsce:

(statuetkę ufundowaną przez sklep z miniaturami Domkowa4.pl, pamiątki i zaproszenia na wirtualną wycieczkę "Horyzont Historii" ufundowane przez Zarząd Pałacu Kultury i Nauki, gry planszowe ufundowane przez wydawnictwo GRANNA, książki ufundowane przez wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz dyplomy pamiątkowe i podwójne zaproszenia do Muzeum Domków dla Lalek ufundowane przez Fundację Belle Époque.)

 

„KokoSzmarny Stwór”

Marta Kasprzyk, Sebastian Głąb z Janowa

 

II miejsce:

(statuetkę ufundowaną przez sklep z miniaturami Domkowa4.pl, pamiątki i zaproszenia na wirtualną wycieczkę "Horyzont Historii" ufundowane przez Zarząd Pałacu Kultury i Nauki, gry planszowe ufundowane przez wydawnictwo GRANNA, książki ufundowane przez wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz dyplomy pamiątkowe i podwójne zaproszenia do Muzeum Domków dla Lalek ufundowane przez Fundację Belle Époque.)

 

"Siła przyjaźni"

Anna Chęciek, Maria Chęciek, Małgorzata Łaba i Hubert Łaba z Dębicy

 

"Fabulae Spiritu”

Alisa Novikova, Alla Novikova, Sergei Orekhov z Ramienskoje (Rosja)

 

 

III miejsce:

(statuetkę ufundowaną przez sklep z miniaturami Domkowa4.pl, pamiątki ufundowane przez Zarząd Pałacu Kultury i Nauki, gry planszowe ufundowane przez wydawnictwo GRANNA, książki ufundowane przez wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz dyplomy pamiątkowe i podwójne zaproszenia do Muzeum Domków dla Lalek ufundowane przez Fundację Belle Époque.)

 

„Leśna brać”

Jagoda Graniak-Wosinek i Ewa Graniak-Wosinek z Rossosza

 

„Złote skrawki szczęścia”

Joanna Michalska-Brzezińska, Albert Brzeziński z Warszawy

 

„Uwięziony w kominie”

Maja Cubrzyńska i Iga Cubrzyńska z Warszawy

 

 

NAGRODA SPECJALNA JURY:

(statuetkę ufundowaną przez sklep z miniaturami Domkowa4.pl, pamiątki ufundowane przez Zarząd Pałacu Kultury i Nauki, gry planszowe ufundowane przez wydawnictwo GRANNA, książki ufundowane przez wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz dyplomy pamiątkowe i podwójne zaproszenia do Muzeum Domków dla Lalek ufundowane przez Fundację Belle Époque.)

 

„Jak długo jeszcze złota?”

Zofia Galera, Karolina Galera, Michał Galera z Warszawy

 

 

WYRÓŻNIENIA:

(pamiątki ufundowane przez Zarząd Pałacu Kultury i Nauki, gry planszowe ufundowane przez wydawnictwo GRANNA, książki ufundowane przez wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz dyplomy pamiątkowe i zaproszenia do Muzeum Domków dla Lalek ufundowane przez Fundację Belle Époque.)

 

„Piękna i silna obrończyni Warszawy na grzbiecie fali” - Alisa Rukhin i Dmitry Zdobin z Warszawy

 

„Złota gorączka” - Antonina Szara i Julia Niedzielska z Warszawy

 

„Iskierka nadziei” - Mateusz Benkowski i Wojciech Jereczek z Sierakowic

 

„Pazurek, który nie dał rady szewczykowi” - Maria Helena Wesołowska i Wiesław Jan Tuszyński z Warszawy

 

„Bazyliszek czyhający na ofiarę” - Aleksandra Synowiec i Aleksandra Sokołowska z Warszawy

 

„Strażniczka Warszawy” - Piotr Szupiluk i Aleksander Szupiluk z Warszawy

 

„Ciemna strona lustra” - Piotr Szupiluk i Aleksander Szupiluk z Warszawy

 

„Tęsknota” - Zuzanna Borczak z Paczkowa i Maria Kolad z Myślenic

 

„Dwie strony życzenia” - Joanna Wojtyniak i Sylwia Wojtyniak z Częstochowy

 

„Sznur mięsiwa Kazika” - Paulina Pisarska-Nowaczyk i Damian Sosnowski z Serocka

 

„Anioł stróż” - Ala Walińska, Izabela Walińska i Jerzy Waliński z Zamościa

 

„Złoty stróż Rozbój” - Małgorzata Płaza, Zofia Płaza i Jolanta Płaza z Warszawy

 

„Spotkanie przed chatką” - Karolina Korba i Agata Szostak z Kielc

 

„Baszta Wasiliska” - Arina Bielych i Olga Szwiecowa z Warszawy

 

„Czym chata bogata” - Natalia i Dorota Stępień z Gdańska

 

„I po wszystkim…” - Zosia Kasiuk i Magdalena Toprzycka z Zielonej Góry

 

„Tablica pamiątkowa” - Stasio Małachowski, Zofia Strojec, Mieczysław Strojec z Wrześni

 

„Tylko co na to powie Hans?” - Agata Madej, Sylwia Wrońska i Ula Miller z Wrocławia

 

„Dziewczyna bez cienia” - Alicja, Dora, Kurt i Robert Schuldt z Berlina, Niemcy

 

„Złote serce nie rdzewieje” - Igor, Hania i Marek Gąsówka oraz Iwona Pieńko z Łomży

 

„Przyjaźń bez granic” - Julianna Sojecka i Oliwier Waś z Warszawy

 

„Zostawcie moją mamę” - Ola Górecka ze Śniegocina i Jagoda Górecka z Trębina

 

 

POZOSTAŁE PRACE ZAKWALIFIKOWANE DO UDZIAŁU W WYSTAWIE POKONKURSOWEJ:

(książki ufundowane przez wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz dyplomy pamiątkowe i zaproszenia do Muzeum Domków dla Lalek ufundowane przez Fundację Belle Époque.)

 

„Włosy jak ze złotych nici ciągnięte” - Ania Jaworska i Kamila Kos z Bytomia

 

„Wierni posłańcy” - Szymon Staszczak z Sosnowca i Mateusz Kot z Dąbrowy Górniczej

 

„Płomienny Anioł” Amelka Witkowska i Hania Witkowska z Raciąża

 

„Szczęście to nie majątek” Marlena Romaniuk z Łosic i Zofia Romaniuk z Próchenek

 

„Podstęp Hansa - śmierć Kajetanowi” - Franio Polesiuk, Halina Walczak i Wiesław Walczak z Białegostoku

 

„Piękna jak anioł” - Małgosia Ciasny i Ania Zakrzewska ze Szczecina

 

„Złota Kaczka - złotem kusząca” - Alicja Jóśk i Sylwia Jóśk z Radzymina

 

„Czy Złota Kaczka mogła mieć serce” - Piotr Kosiarski, Michał Kosiarski, Roman Kosiarski z Warszawy

 

„Król żebrakiem” - Marek Szczęsny i Agnieszka Pędzisz z Kluczborka

 

„Złamane serce” - Michelle Wendykier i Beniamin Wendykier z Warszawy

 

„Dzwon miłości” - Leokadia Brzeszcz, Zosia Nieszczuk i Amelka Nieszczuk

 

„W kamień zaklęty” - Tomek Krajewski i Mateusz Krajewski z Olsztyna

 

„Nocni ceklarze” - Natalia Uziębło i Magdalena Wachowska z Cieszyna

 

„Prawdziwy skarb” - Mikołaj Socha i Marlena Socha z Tomaszowa Mazowieckiego

 

„Jesień w Pustelni Trzech Krzyży” - Kuba Dąbrowski, Agnieszka Dąbrowska i Paweł Dąbrowski

 

„Bajkowe puzzle” - Ahmetdin Łapanowski i Zuzanna Zalecka z Warszawy

 

„Mieszko czeka” -  Michał Żułkowski i Anna Żułkowska z Lublina

 

„Spotkanie nad Wisłą” - Aleksandra Piętka i Bartosz Piętka z Warszawy

 

„Pieniądze szczęścia nie dają” - Stefania Kozubska-Filipek, Pola Gidyńska z Warszawy

 

„Nie-głodny ptaszek” - Jadwiga Tarczyńska i Irena Góral z Radości

 

„Syrena” - Antonina Kaleta i Karolina Pańka z Warszawy

 

„Odwiedziny niedźwiedzia z darami” - Szymon Janiak, Maciej Gęśla, Maria Kędzierska i Katarzyna Połog-Wojtkowiak z Otwocka

 

„Spotkanie Rybaka z Syrenką” - Natalia Zaworska z Kamienicy Szlacheckiej i Irena Komkowska z Brodnicy Górnej

 

„Cień nadziei” - Zuzanna Lisowska i Patrycja Lisowska z Rzeszowa

 

„Zgubne dary” - Kacper Zajdel z Przemocza i Edyta Zajkowska ze Stargardu

 

„Szczęśliwy powrót do Warszawy” - Małgorzata Jęczeń, Adela Chacińska i Pola Krygier z Warszawy

 

„Śmierć Bazyliszka” - Damian Woźniak i Michał Grabowski z Sierakowic

 

„Dzwon kruchy jak porcelana” - Jolanta Krawczuk i Justyna Krawczuk z Piotrkowa Trybunalskiego

 

„Wspaniały dar” - Natalia Stępień i Dorota Stępień z Gdańska

 

„To jest napad!” - Elżbieta Czarnecka i Dorotka Gacek z Praszki

 

„Królewskie bliźnięta” - Justyna Nowakowska i Daria Nowakowska z Ożarowa Mazowieckiego

 

„Uboga kaczka” - Justyna Bartczak, Szymon Bartczak, Igor Bartczak i Anna Mielcarz z Warszawy

 

„Kamienny Mieszko czeka na magię”- Arina Ponnik i Elena Ponnik z Warszawy

 

„Chleb z perłą” - Kajetan Stańko i Łucja Stańko z Grójca

 

„Dobrodziejstwa techniki - nasz Bazyliszek?” - Jakub Leszek, Antonio Ferro-Wilk, Jakub Kalamon, Filip Winiarczyk, Bartłomiej Langwiński, Jakub Leśniak, Szymon Mareczko, Gabriel Rejmak i Gabriel Kłak z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek” w Świdniku

 

„Tort urodzinowy” - Adam Nazaruk i Danuta Nazaruk z Warszawy

 

„Dobro powraca” - Julia Korzemska z Żyrardowa, Zofia Malinowska z Bud Michałowskich i Katarzyna Dukat z Sade Budy

 

„Zmora Zapiecka. Nie taki diabeł straszny…” - Maja Zastocka i Ewa Jurga-Zastocka z Warszawy

 

„Nie wszystko złoto, co się świeci” - Wiktor Smulski, Igor Marciniak, Andrzej Kowalski i Aleksander Kolbiał z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. Kolumba w Żyrardowie

 

„Stwór w piwnicy” - Aneta Tarlecka, Joanna Tarlecka, Renata Tarlecka z Vendelsö, Szwecja

 

„Kromka chleba”- Beata Stańko i Joanna Bełz z Torunia

 

„Prezent od władcy Bałtyku” - Katarzyna Szachewicz i Laura Kamińska z Warszawy

 

„Kara dla chytrego kupca” - Wiktoria Górnicka i Hanna Owczarczyk z Warszawy

 

„Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie” - Margaret Fusiek z Kamionki, Nadia Bielecka z Tartaka Brzózki i Mikołaj Cebulski z Korytowa A

 

„Serce dzwonu”- Franio i Julka Zdybudź z Krakowa

 

„Mieszko nie zdążył”- Aleksander Szupiluk i Piotr Szupiluk z Warszawy

 

„Tajemna studnia” - Jolanta Kok, Marek Nowak, Edward Sieradzan z Warszawy

 

„Marzenie Malarza” - Kaja Woźniak i Rafał Brzeziński z Opola

 

„W podziemiach zamku Ostrogskich” - Hanna Wypler i Katarzyna Wypler z Warszawy

 

„Wypełnione zadanie” - Jadwiga Tarczyńska i Irena Góral z Radości

 

„W niewoli smutku” - Paulina Majewska i Elwira Wojtek z Koła

 

„Serce dzwonu z Kanonii”  - Krystyna Wierzbicka, Mariola Krzybicka z Grójca

 

„Zbrodnia z miłości” - Marta Stęgosz, Sylwia Tkaczyk z Poznania

 

„Bogdaszek szczerozłoty” - Artur Szwed, Marzena Szwed z Koszalina

 

„Pies Rozbój z Warszawą w tle” - Krystian Popek i Mateusz Żuławski z Tarczyna

 

„Złodziejka cienia Basi Giżanki” - Martyna Zbieć i Grzegorz Furman

 

„Szeptucha” - Barbara Kowalczyk i Szymon Kowalczyk z Łowicza

 

„Kapliczka z aniołem, który ukazał się malarzowi na Starym Mieście” Aniela Rozbrat i Stefania Ledzisz z Wołomina

 

„Anioł opatrzności” - Alina Atys i Adrian Atys z Wieliczki

 

„Będziesz malarzem” - Izabella Wojtowicz i Olga Kruk z Opola

 

„Odwiedziny” - Maciej Malcman, Oliwka Malcman i Maja Malcman z Londynu, Wielka Brytania

 

„W głębinach Wisły” - Zuzanna Odrowąż i Irina Malanowa z Raciborza

 

„Dzieci rybaka” - Halina Skokitnicka i Elwira Skokitnicka z Warszawy

 

„Taniec pustelników” - Eulalia Domanowska i Anna Ziemna z Bielska-Białej

 

„Specjały” - Bartek Strzelecki, Łukasz Przybysz i Alina Przybysz

 

„Chleb kamienny” - Dominik Sitarek, Jerzy Sitarek z Warszawy

 

„Łzy utraconej miłości” - Lidia Dombrowska i Sabina Dombrowska z Warszawy

 

„I zamienił się w kamień” - Patrycja Wiercińska, Paulina Obrańska i Maria Ostrobramska z Pucka

 

„Marzenie w kominie” - Ala Wojtczak, Maciek Wojtczak i Sylwester Kętny z Lublina

 

„Blackbird, czyli kos” - Karolina Rychter i Beata Pijanowska z Sopotu

 

 

 

Autorom wszystkich prac zaprezentowanych na wystawie pokonkursowej serdecznie gratulujemy!

 

 

Każdy autor wymieniony na powyższej liście ma zagwarantowany jednorazowy, bezpłatny wstęp do Muzeum wraz z osobą towarzyszącą, podczas trwania wystawy „NIE TYLKO BAZYLISZEK - współczesne interpretacje legend warszawskich w miniaturze”. Prosimy o podanie nazwiska autora w kasie Muzeum i przygotowanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

 

Autorzy, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe mogą odebrać je w godzinach pracy Muzeum, do końca sierpnia 2018. Po tym terminie nieodebrane nagrody zostaną przekazane do świetlic środowiskowych.

 

Jeśli nie ma możliwości odbioru osobistego nagrody, prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy na adres konkursy@belleepoque.pl, ustalimy ewentualny sposób i adres dostarczenia przesyłki.

 

 

 

 

 

 

Please reload

MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK W WARSZAWIE   muzeum@MuzeumDomkow.pl

  • Facebook Clean