top of page

SURVIVAL KULTURALNY


Kochacie wyzwania, jesteście kreatywni i lubicie pracę twórczą w grupach? 𝗧𝗘𝗡 𝗞𝗢𝗡𝗞𝗨𝗥𝗦 𝗝𝗘𝗦𝗧 𝗗𝗟𝗔 𝗪𝗔𝗦!


𝗦𝗨𝗥𝗩𝗜𝗩𝗔𝗟 𝗞𝗨𝗟𝗧𝗨𝗥𝗔𝗟𝗡𝗬, czyli jak z godnością przeżyć:

 • wizytę w filharmonii

 • bal u prezydenta

 • publiczne wystąpienie na weselu u cioci i inne sytuacje kulturalne zgotowane przez los...

W programie naszego kursu uczestnicy biorą udział w specjalnej, tematycznej grze muzealnej. Rozwiązując zadania poznają zasady savoir-vivre i pod okiem specjalistów uczą się tajników eleganckiego zachowania w najróżniejszych „kulturalnych” sytuacjach, a to wszystko podczas: zwiedzania Warszawskiej Starówki i spaceru po mieście, w tym przejazdu zabytkowymi ruchomymi schodami i metrem, zwiedzania dwóch oddziałów Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek uroczystego koncertu fortepianowego, eleganckiego obiadu w renomowanej restauracji i innych atrakcji! Każdy z uczestników otrzymuje imienny dyplom ukończenia kursu oraz pamiątkową książkę. Uczestnictwo w kursie 𝗦𝗨𝗥𝗩𝗜𝗩𝗔𝗟 𝗞𝗨𝗟𝗧𝗨𝗥𝗔𝗟𝗡𝗬 czeka na klasy, które wygrają nasz konkurs. A oto jego najważniejsze zasady:

 • Konkurs jest skierowany do uczniów ze szkół podstawowych z miejscowości do 20 tys. mieszkańców z całego terenu Polski.

 • Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy twórczej w formie pracy literackiej lub komiksu, o tytule „𝑁𝑎𝑗𝑔𝑜𝑟𝑠𝑧𝑎 𝑘𝑙𝑎𝑠𝑎 𝑤 𝑠𝑧𝑘𝑜𝑙𝑒 𝑛𝑎 𝑤𝑦𝑐𝑖𝑒𝑐𝑧𝑐𝑒, 𝑖 𝑐𝑜 𝑧 𝑡𝑒𝑔𝑜 𝑤𝑦𝑛𝑖𝑘ł𝑜”. Jury oceni interpretację, inwencję twórczą, kreatywność, oryginalność, zaangażowanie i staranność wykonania nadesłanych prac.

 • Praca konkursowa musi być wykonana wspólnie przez klasę lub formalną grupę zorganizowaną w ramach zajęć pozalekcyjnych. Praca musi być wykonana jako praca zbiorowa przez co najmniej 15 osób, w tym dopuszcza się udział lidera lub liderów w tworzeniu pracy. Prace indywidualne nie będą oceniane.

 • Organizatorzy pozostawiają dowolność gatunków, stylów, technik i formatów. Praca powinna być utrwalona na nośniku cyfrowym i przesłana w formacie PDF lub jpg. na mail konkurs@muzeum-domkow.pl wraz ze skanem wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia.

 • Każda klasa/grupa może nadesłać do dwóch prac.

 • Wszystkie prace będą oceniane w jednej kategorii, bez podziału na techniki, gatunki lub wiek wykonawców. Prace wykonane w technikach i gatunkach rzadkich/wymagających większego nakładu pracy, mogą otrzymać dodatkowe punkty. Jury oceniając prace będzie brało pod uwagę wiek twórców oraz samodzielność wykonanej pracy.

 • Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 30 września 2023 o godz. 23:59, decyduje data i godzina wysłania pracy na mail.

 • Udział w konkursie jest bezpłatny.

 • Jury przyzna sześć równorzędnych nagród głównych dla zwycięskich klas. Organizatorzy konkursu i Jury zastrzegają możliwość innego podziału nagród, oraz utworzenia i przyznania nagród pozaregulaminowych.

 • Przyznane nagrody są imienne i nieprzechodnie.

 • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej MuzeumDomkow.pl i na FB Muzeum do dnia 5 października 2023. Ponadto laureaci konkursu zostaną poinformowani drogą mailową lub telefonicznie przez organizatora o wynikach konkursu i terminie wizyty w Muzeum.

Szczegółowy regulamin, zasady konkursu i kartę zgłoszenia znajdziecie pod tym linkiem: MuzeumDomkow.pl/survival

Organizatorem konkursu jest Fundacja Belle Époque prowadząca Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie, ul. Krzywe Koło 2/4, 00-270 Warszawa.

𝗗𝗼𝗳𝗶𝗻𝗮𝗻𝘀𝗼𝘄𝗮𝗻𝗼 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowe Centrum Kultury

𝗣𝗮𝗿𝘁𝗻𝗲𝗿𝘇𝘆 𝗸𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀𝘂: Wydawnictwo Literatura Polskie Radio Dzieciom Polskie Radio RDC Dziecko w Warszawie CzasDzieci.pl


𝗖𝘇𝗲𝗸𝗮𝗺𝘆 𝗻𝗮 𝗪𝗮𝘀𝘇𝗲 𝗽𝗿𝗮𝗰𝗲!

Comentários


bottom of page