top of page

REKRUTACJA - DOMEK Z SERCEM 2021

Z przyjemnością informujemy, że już od nowego roku szkolnego ruszamy z cyklem charytatywnych warsztatów twórczych „Mazowsze łączy pokolenia. ❤️DOMEK Z SERCEM 2021”. Tym razem warsztaty będą odbywały się w formie gościnnej – w wybranych miejscowościach na Mazowszu. Gdzie dokładnie? O tym możecie zdecydować sami. Szczegóły poniżej:


Ogłaszamy nabór mazowieckich instytucji kultury, które wezmą udział w projekcie i umożliwią nam przeprowadzenie gościnnych warsztatów „DOMEK Z SERCEM” w swojej przestrzeni.


Wszystkie wykonane na warsztatach ❤️DOMKI Z SERCEM przekażemy do największej na Mazowszu placówki specjalizującej się w psychiatrii dziecięcej, prowadzonej przez Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii. Domki te są od kilku już lat z powodzeniem wykorzystywane w pracy lekarzy i terapeutów z małymi pacjentami.
Do kogo kierujemy zaproszenie?

❤️ do instytucji kultury (np. ośrodków kultury, bibliotek) z miejscowości poniżej 50 tys. mieszkańców, położonych na terenie województwa mazowieckiego. Uwaga! Ważne by dana instytucja/placówka dysponowała salą warsztatową/plastyczną oraz stołami i krzesłami – przestrzenią, która umożliwi bezpieczny udział w zajęciach maksymalnie 12 osób oraz 2 przedstawicieli Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek. Dostęp do sali musi być pozbawiony barier architektonicznych.


Co oferujemy?

💙 jedno bezpłatne, sześciogodzinne spotkanie warsztatowe dla 8-12 osób, uczestników z danej miejscowości lub jej okolic. Ważne, by były to zespoły rodzinne, lub grupy znajomych w różnym wieku, gdyż zależy nam na integracji pokoleń. Spotkania będą się odbywały w dni wolne od pracy.

💙 przeprowadzenie zajęć przez instruktorkę specjalizującą się w sztuce tworzenia domów dla lalek i miniatur oraz udział moderatora spotkań, który zadba o wyjątkową atmosferę panującą na zajęciach oraz wszelkie sprawy formalne,

💙 wykonane ze sklejki zestawy do samodzielnego montażu mebelków i domków, wszelkie narzędzia i materiały plastyczne do wykończenia domków, wyposażenie wnętrz oraz urocze, szyte specjalnie na potrzeby warsztatów misie, które zamieszkają w wykonanych domkach,

💙 ciekawą ofertę rodzinnej aktywności – jedyne w swoim rodzaju zajęcia, które pokochali uczestnicy poprzednich edycji,

💙 podziękowania w formie dyplomów dla goszczących ośrodków oraz dla każdego z uczestników,

💙 możliwość charytatywnego działania mieszkańców na rzecz placówki opieki zdrowotnej dla dzieci.


Jakie są zadania instytucji biorącej udział w projekcie?

💚 wytypowanie osoby odpowiedzialnej za kontakt i współpracę przy projekcie,

💚 nieodpłatne udostępnienie sali do przeprowadzenia zajęć (w tym stoły i krzesła dla 12 uczestników i 2 instruktorów),

💚 współpraca w promocji projektu na poziomie lokalnym oraz na stronie i w mediach społecznościowych danej placówki, aktywny udział w informowaniu o warsztatach i projekcie potencjalnych uczestników z danej miejscowości, przeprowadzenie rekrutacji uczestników warsztatów.


Jeśli mieszkasz w województwie mazowieckim, w miejscowości poniżej 50 tysięcy mieszkańców i chcesz, abyśmy zorganizowali warsztaty w Twojej miejscowości, prosimy – koniecznie przekaż informacje o rozpoczętej rekrutacji pracownikom lokalnej instytucji kultury.


Wszystkich zainteresowanych projektem przedstawicieli instytucji kultury, które spełniają wymienione warunki, prosimy o mailowe zgłoszenie na adres: domekzsercem@muzeum-domkow.pl


Placówki zostaną wybrane po szczegółowej analizie warunków do przeprowadzenia zajęć, a w przypadku większej liczby chętnych – na podstawie kolejności zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 lipca 2021 r.


UWAGA! Do zgłoszenia prosimy dołączyć zdjęcia sali, którą placówka mogłaby bezpłatnie udostępnić na potrzeby przeprowadzenia warsztatów, kontakt do osoby odpowiedzialnej za udział instytucji w projekcie, a także uzasadnienie, dlaczego właśnie tę instytucję kultury i miejscowość powinniśmy wybrać.


Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 517 490 047.


Zadanie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Mazowsze serce Polski

Comments


bottom of page