top of page

MAZOWSZE W SPÓDNICY - WYSTAWA LALEK ARTYSTYCZNYCH

15 maja 2021

Oddział Wystaw Czasowych naszego Muzeum inaugurował dziś swoją działalność. Nowe miejsce, nowe perspektywy i NOWA WYSTAWA!

Wspólnie z Mazowsze serce Polski , mamy ogromną przyjemność zaprosić na nową wystawę online MAZOWSZE W SPÓDNICY!

Na naszej stronie muzeumdomkow.pl/muzeum-online będziecie mogli obejrzeć galerię zdjęć 15 lalek artystycznych przedstawiających kobiety zasłużone dla historii i kultury Mazowsza.

Ekspozycja stanowi wyraz uznania wobec aktywnych w XIX i XX wieku pań, które zapisały się na kartach historii regionu dzięki swoim osiągnięciom w różnych dziedzinach kultury, sztuki, nauki, sportu, polityki czy działalności społecznej. Niektóre z bohaterek wystawy są do dziś znane i podziwiane, niekiedy nawet na całym świecie. Inne podzieliły los wielu zasłużonych przedstawicielek swojej płci, które ze względu na bariery społeczne, nie doczekały się należnego im uznania i pamięci - a my pragniemy Wam o tych niezwykłych kobietach - zarówno tych popularnych, jak i mniej znanych - opowiedzieć.

Wystawa przybliża zarówno życiorysy, jak i fizjonomie, oraz realia życia tych niezwykłych postaci. Autorki lalek – 15 cenionych artystek – przedstawiły bohaterki w taki sposób, by uchwycić nie tylko charakterystyczne cechy wyglądu i profesji portretowanej, ale także jej osobowość, temperament czy wrażliwość. Każda z artystek stworzyła wyjątkową pracę w swoim indywidualnym stylu, z wykorzystaniem ulubionych technik plastycznych. Na wystawie online dowiecie się z czego powstały lalki, a także poznacie sylwetki ich autorek. Koniecznie zaglądajcie też na nasz profil FB – tu przez najbliższe 6 tygodni będą na Was czekały kolejne ciekawostki związane z ekspozycją.

Przypominamy, że wystawę stacjonarną można oglądać już teraz – w Oddziale Wystaw Czasowych Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek, na warszawskim Starym Mieście, przy ul. Krzywe Koło 2/4. Placówka czynna codziennie od 11:00 do 19:00. Zapraszamy!

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski

Wystawa pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Comments


bottom of page