ZABAWA W DOM

Ju偶 od 29 lipca 2020 zapraszamy Was do... ZABAWY W DOM 馃槝 !!!

Wirtualna wystawa ZABAWA W DOM zaprezentuje zbi贸r 144 eksponat贸w zwi膮zanych z szeroko poj臋tym 偶yciem domowym - miniaturowe kuchenki, naczynia, pralki, w贸zki, kasy i wagi, a tak偶e meble dla lalek i same lalki - czyli wszystko to, co pozwala艂o dzieciom odgrywa膰 w zabawie "codzienno艣膰 doros艂ych".

W艣r贸d prezentowanych zabawek, produkowanych od lat powojennych a偶 do okresu prze艂omu gospodarczego lat 90. XX w., przewa偶aj膮 wyroby polskich zak艂ad贸w rzemie艣lniczych i sp贸艂dzielni zabawkarskich. Dodatkowy kontekst stanowi膮 te produkowane w innych krajach bloku wschodniego oraz pojedyncze zabawki zachodnie 鈥 obiekty westchnie艅 贸wczesnych polskich dzieci. .

ZABAWA W DOM to arcyciekawa i ca艂kowicie nieodp艂atna propozycja kulturalna dla ca艂ej rodziny, a tak偶e gwarancja pe艂nej zachwyt贸w i wzrusze艅 podr贸偶y w przesz艂o艣膰!

Ekspozycja on-line sk艂ada膰 si臋 b臋dzie z a偶 12 ods艂on tematycznych, kt贸re b臋dziemy publikowa膰 w ka偶d膮 kolejn膮 艣rod臋. 馃搯 Zapraszamy serdecznie, bawcie si臋 w dom razem z nami 馃榿!

WEJ艢CIE NA WYSTAW臉 >

Dofinansowano ze 艣rodk贸w Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci

#kulturawsieci

Partnerzy wystawy: Polskie Radio Dzieciom, Fundacja Zwalcz Nud臋, Polskie Radio RDC, Portal Czas Dzieci, Portal MiastoDzieci.pl , blog moi-mili.pl.

MUZEUM DOMK脫W DLA LALEK W WARSZAWIE   muzeum@MuzeumDomkow.pl