top of page

LATO W MUZEUM


Jeśli zostajecie na wakacje w mieście, możecie przyjść do nas z grupą zorganizowaną (czyli powyżej 12 osób) albo z rodziną (najbliższe spotkanie dla odbiorców indywidualnych planujemy 15 lipca o 12:00). Obowiązują zapisy!

Oferta zajęć LATO W MIEŚCIE związana jest z wystawą stałą W ŚWIECIE DAWNYCH DOMKÓW DLA LALEK oraz z wystawą czasową NIE TYLKO BAZYLISZEK - WSPÓŁCZESNE INTERPRETACJE LEGEND WARSZAWSKICH W MINIATURZE Podczas zwiedzania ekspozycji muzealnej, uczestnicy zajęć zastanawiają się wraz z przewodnikiem czym charakteryzuje się legenda oraz poznają inne pokrewne gatunki literackie. Liczne zagadki i ciekawostki prowadzą nas przez przestrzeń, w której świat prawdy i wyobraźni przeplata się w każdym z miniaturowych domów, sklepów, wnętrz kaplic i szpitali, służących niegdyś dzieciom do zabawy. Poznając 12 warszawskich legend przedstawionych na wystawie czasowej, uczestnicy mogą utworzyć ich alternatywne zakończenia oraz przekonać się, czy w każdej legendzie tkwi ziarno prawdy.

Scenariusze zajęć są dostosowane do różnego wieku uczestników. LEKCJA MUZEALNA - czas trwania 45 min. Koszt 13 zł/ osoba, plus 50 zł – opłata za lekcję muzealną /cena za grupę W programie: tematyczna lekcja muzealna z przewodnikiem. LEKCJA MUZEALNA I WARSZTATY - czas trwania 1,5 godz. Koszt 25 zł/ osoba, plus 50 zł – opłata za lekcję muzealną /cena za grupę W programie: tematyczna lekcja muzealna z przewodnikiem oraz warsztaty projektowania znaczków i kart pocztowych, inspirowanych warszawskimi legendami. Każdy z uczestników warsztatów wykonuje pod opieką instruktora znaczki i kartkę, które zabiera ze sobą na pamiątkę. Optymalna liczba dzieci w grupie 12- 20 osób.

1 opiekunowi na 10 osób przysługuje wstęp bezpłatny.

Grupy zorganizowane obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminów zajęć. Zaliczka 50 zł od grupy - płatna na konto lub w kasie Muzeum.

Zapisy na spotkanie indywidualne 15 lipca o godz. 12:00 - tylko telefoniczne, obowiązuje kolejność zgłoszeń. REZERWACJE PRZYJMOWANE SĄ WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE - tel. 517 490 047

bottom of page