Akcja - identyfikacja (Muzealne Archiwum X)

Choć nasza wiedza na temat dawnych zabawek jest całkiem spora, nie wszystkie lalki, misie czy mebelki udaje nam się poprawnie zidentyfikować. Obejrzyj zdjęcia przedmiotów, co do których mamy wątpliwosci skąd pochodzą i kiedy powstały! Może coś kojarzysz, pamiętasz?

Może masz podobną zabawkę z metką lub sygnaturką? A może masz nawet oryginalne opakowanie? Pomóż nam zidentyfikować nasze zbiory z archiwwum X. Dziękujemy za wszelkie maile i sugestie!

Na zdjęciach lalka produkcji polskiej, prawdopodobnie BASIA, wykonana około 1960-70 r. z plastiku, oczka błękitne, zawirowane "grzybki", wysokość około 20 cm, można ją było kupic w kiosku. Może to lalka produkowana w Częstochowie? Czy wiesz o niej coś więcej?