top of page

Do dzieci? Tylko z kulturą! Dołącz do nas i pomóż nam wyremontować sale na warsztaty edukacyjne!

Jeśli uważacie, że obcowanie z kulturą już od najmłodszych lat jest ważne i pragniecie przyczynić się do stworzenia niezwykłej przestrzeni edukacyjnej dla dzieci, ta inicjatywa jest dla Was!Razem możemy dokonać rzeczy absolutnie wyjątkowych. Wspierając akcję Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek staniecie się częścią fascynującej podróży w czasie i zostawicie trwały ślad w historii kultury. Dzięki Wam nasza placówka, rekomendowana jako miejsce pierwszej wizyty dziecka w muzeum, będzie mogła w pełni rozkwitnąć i pokazać dzieciom nie tylko jak działa muzeum, ale również, że jest to miejsce fascynujące, inspirujące i oferujące rozwój na wielu płaszczyznach.


Drodzy Przyjaciele!

Każdy z nas, odpowiedzialnych dorosłych, zastanawia się, jak wychować szczęśliwe dzieci, które są uważne, ciekawe i cierpliwe, dla których obcowanie ze sztuką, kulturą i nauką jest czymś naturalnym i przyjemnym. Szukamy sposobów aby rozwijać ich kreatywność, zdolności manualne i poznawcze.


W naszym Muzeum trwa remont przestrzeni, która już wkrótce stanie się prawdziwym sanktuarium dla dzieci. Dziś jest ono miejscem pełnym niezwykłych eksponatów z dawnych czasów, które przyciągają uwagę, fascynują, są pretekstem do opowiadania o tym jak kiedyś żyli i pracowali ludzie, co im się podobało i jakie mieli potrzeby. Ale muzeum to nie tylko wystawa i przewodnik. Taka placówka musi żyć i dawać dzieciom oraz ich opiekunom możliwość uczestnictwa w różnych aktywnościach – od warsztatów i zajęć twórczych, po spotkania z ciekawymi ludźmi.


Naszą misją jest, aby każdy mały gość mógł odkryć tu swoje talenty, zainteresowania, a przede wszystkim - poczuć radość z poznawania świata. Zależy nam, by móc kontynuować naszą dotychczasową działalność i nadal bezpłatnie kierować część oferty do dzieci zagrożonych wykluczeniem kulturalnym i społecznym lub znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.


Aby to osiągnąć, potrzebujemy Waszej pomocy. Nasze Muzeum nie jest dotowane, utrzymujemy się wyłącznie ze sprzedaży biletów i pamiątek muzealnych. Nie jesteśmy w stanie sami udźwignąć kosztu remontu – rozbudowy, modernizacji i wyposażenia części warsztatowo-edukacyjnej naszej placówki.


Rozpoczynamy zatem zbiórkę funduszy z nadzieją, iż nasz cel jest bliski również Wam. Nasze Muzeum jest jedyną placówką w tej części Polski, która profesjonalnie dba o dziedzictwo kulturowe jakim są dawne zabawki. Zależy nam na ocaleniu dziedzictwa kulturowego poprzez renowację i konserwację dawnych zabawek, zwłaszcza tych o polskim rodowodzie. Chcemy przywrócić im dawny blask i ochronić od zapomnienia. Dzięki Waszemu wsparciu Muzeum oprócz przestrzeni edukacyjno - warsztatowej, zyska także specjalne pomieszczenie - pracownię konserwatorską, gdzie te unikatowe przedmioty zostaną przywrócone do życia i zabezpieczone na lata.


Działalność kulturalna i edukacyjna naszego Muzeum została wielokrotnie doceniona i nagrodzona, m. in. tytułem Najlepszej Atrakcji Turystycznej na Mazowszu w 2021 r, czy ostatnio - Główną Nagrodą w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.


Wierzymy głęboko, że nasze cele są bliskie również Wam. Każda darowizna, niezależnie od jej wielkości oraz promowanie naszej akcji, przyczynią się do rozwoju naszego Muzeum i umożliwią kontynuowanie naszej misji.


Sprawdź naszą zbiórkę na zrzutka.pl a potem - podziel się nią ze swoimi znajomymi i rodziną. Każda wpłata, każde udostępnienie, to kolejny krok na drodze do realizacji szlachetnej misji Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek.


Zrób coś niezwykłego! Twój wkład ma ogromne znaczenie dla naszej placówki i dla dzieci, które odwiedzają Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w poszukiwaniu niezapomnianych chwil radości i zdobywania wiedzy.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Zespół Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek

bottom of page