MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK W WARSZAWIE   muzeum@MuzeumDomkow.pl

  • Facebook Clean

WYNIKI KONKURSU

06/02/2016

 

1 czerwca w samo południe ogłosiliśmy wyniki konkursu plastycznego MÓJ WYMARZONY DOMEK DLA LALEK. Na rozdanie nagród przyjechali laureaci z całej Polski. Dziękujemy Wam serdecznie za odwiedziny!

 

Laureatką Grand Prix konkursu została
Oliwia Czyżak,
uczennica II-go Gimnazjum im. Władysława Hasiora w Koszalinie
pedagog: Ewa Miśkiewicz-Żebrowska

 

Poniżej publikujemy skróconą wersję zapisu protokołu Jury:

 

PROTOKÓŁ JURY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI, POD TYTUŁEM „MÓJ WYMARZONY DOMEK DLA LALEK”

 

Konkurs „Mój wymarzony domek dla lalek“ został zorganizowany przez Fundację Belle Epoque, projekt współfinansowało Miasto Stołeczne Warszawa. Na konkurs napłynęło 860 prac, znacząca większość w I grupie wiekowej. Finał konkursu, rozdanie nagród oraz wystawa pokonkursowa odbędzie się w Muzeum Domków dla Lalek.

 

W dniu 20 maja 2016r. zebrało się jury konkursu dla dzieci „Mój wymarzony domek dla lalek“ w składzie:

 

1. Aneta Popiel Machnicka, przewodnicząca jury, prezes Fundacji Belle Epoque
2. Bożena Michalska, przedstawiciel sponsora nagród GRANNA
3. Beata Jewiarz, przedstawiciel patrona medialnego Radio RDC
4. Hanna Kluszewska, przedstawiciel Rady Nadzorczej Fundacji Belle Epoque
5. Edward Adamus, przedstawiciel sponsora nagród Domkowa4

 

Jury po obejrzeniu nadesłanych prac oceniło ich poziom na bardzo wysoki, a podejście do tematu twórcze i zróżnicowane. W związku z duża ilością nadesłanych prac postanowiono przyznać w poszczególnych przypadkach po kilka równorzędnych nagród w trzech kategoriach wiekowych. Jury po odbytych naradach i głosowaniu, przyznało następujące nagrody;

 

 

GRAND PRIX KONKURSU

Oliwia Czyżak
uczennica II-go Gimnazjum im. Władysława Hasiora w Koszalinie
pedagog: Ewa Miśkiewicz-Żebrowska

 

GRUPA I – klasa I-III

 

I Nagrody

 

Igor Bałys
Uczeń Szkoły Podstawowej w Woźnikach
Opiekun: Agnieszka Sienkiewicz

 

Andżelika Łopatecka
Uczennica Szkoły Podstawowej w Woźnikach
Opiekun: Agnieszka Sienkiewicz

 

Blanka Staszewska
Centrum Kultury w Łęcznej
Instruktor: Paweł Brodzisz

 

II Nagrody

 

Damian Kaczmarczyk
Publiczne Ognisko Artystyczne w Kędzierzynie-Koźlu
Opiekun: Michalina Józefiak-Zdrenka

 

Hanna Bohatczuk
Ośrodek Kultury w Niemodlinie
Opiekun: Michał Graczyk

 

Lila Jurkiewicz
Pałac Młodzieży w Szczecinie
Opiekun: Bogumiła Kuźnicka,

 

Julka Szpura
Pracownia Plastyczna w Katowicach
Opiekun: Beata Zadrożny

 

Emilia Wiktor
Uczennica Szkoły Podstawowej w Woźnikach
Opiekun: Agnieszka Sienkiewicz

 

Pola Jankowska
Uczennica Szkoły Podstawowej w Szabdzie

 

III Nagrody

 

Ala Wołk-Jankowska
Pracownia Plastyczna w Katowicach
Opiekun: Beata Zadrożny

 

Izabela Wujec
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu
Opiekun: Małgorzata Brzostowska

 

Alan Krzysztoszek
Uczeń ZSP nr 2 w Warszawie
Opiekun: Joanna Kokosińska

 

Maja Wojtowicz
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu Śląskim
Opiekun: Joanna Wojtowicz

 

Norbert Machnio
Centrum Promocji Kultury w Drezdenku
Opiekun: Sylwia Czupryńska-Peszel

 

Gabriel Józefczyk
Uczeń Szkoły Podstawowej 163 w Warszawie
Instruktor: Małgorzata Banasiak

 

GRUPA II – klasa IV-VI

 

I Nagroda

 

Weronika Siepak
Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” w Radomiu
instruktor Lidia Gawor

 

II Nagroda

 

Julian Ogonowski
Miejski Dom Kultury w Ostrowii Mazowieckiej
Instruktor Jolanta Szulborska

 

III Nagroda

 

Ewa Henclik
Klub Kultury Mydlniki w Krakowie
instruktor Paulina Stasik

 

GRUPA III – klasa I-III gimnazjum

 

I Nagroda

 

Alicja Staniek
Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Dąbrowie Górniczej
Opiekun: Damian Pacha

 

Wiktoria Rzążewska
Uczennica Gimnazjum w Lublinie
Rodzic: Hanna Rzążewska

 

II Nagroda

 

Edwin Cieśluk

Miejski Dom Kultury w Ostrowii Mazowieckiej
Instruktor: Jolanta Szulborska

 

III Nagroda

 

Michał Tułowiecki
Miejski Dom Kultury w Ostrowii Mazowieckiej
Instruktor: Jolanta Szulborska

 

Ponadto Jury postanowiło przyznać następujące nagrody specjalne:

 

Dla Najmłodszego Uczestnika

Helena Słowik
Centrum Kultury w Łęcznej
Instruktor: Paweł Brodzisz

 

Nagroda za najlepszą pracę szytą

Klaudia Jóźwik
Ognisko Pracy Pozaszkolnej „175” w Warszawie
Opiekun: Elżbieta Cieślak - Dworzyńska

 

Nagroda za najlepszą grafikę komputerową

Michał Malewski
Uczeń Szkoły Podstawowej nr 318 w Warszawie
Opiekun: Marta Malewska

 

Nagroda za najlepszą pracę w metalu

Adam Węglarek
Uczeń Gimnazjum nr 6 w Pszczynie-Łące
Opiekun: Andrzej Polok

 

Nagroda za najlepszą pracę z użyciem drewna

Liwia Kopeć
uczennica Szkoły Podstawowej nr 84 w Warszawie
opiekun: Małgorzata Długowska

 

Nagroda specjalna Jury

w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
„Mój wymarzony Domek dla Lalek”

otrzymuje
Kalina Jaśko
Uczennica Gimnazjum w Starej Kamienicy
Opiekun: Agnieszka Kubik

 

Jury przyznało wyróżnienia następującym uczniom:

Martyna Ruda
Uczennica Szkoły Podstawowej w Trzciannie
Opiekun: Marta Smajdor

Sandra Czuszko
Pracownia Plastyczna MDK w Przemyślu
Opiekun: Julita Torba

Nicolas Łopatecki
uczeń Szkoły Podstawowej w Woźnikach
Opiekun: Agnieszka Sienkiewicz

Rozalia Kuryłowicz
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 187 w Warszawie
Opiekun: Katarzyna Szostak

Wiktoria Skwarska
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 275 w Warszawie
Opiekun: Beata Leśkiewicz

Amelia Rzepka
Uczennica Szkoły Podstawowej w Pieczyskach

Mikołaj Bartosiak
Uczeń Szkoły Podstawowej nr 19 w Łodzi
Opiekun: Magdalena Kaliszewska-Hencel

Barbara Sroka
Uczennica Szkoły Podstawowej w Siedlcu Trzebnickim
Opiekun: Joanna Sroka

Julia Miedzińska
Uczennica Szkoły Podstawowej w Białośliwiu
Opiekun: Dorota Szturo

Nikola Batorska
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 58 w Warszawie
Opiekun: Anna Mazurkiewicz

Alicja Trzaska
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 234 w Warszawie
Opiekun: Anastazja Urban

Marek Zwarycz
Publiczne Ognisko Artystyczne w Kędzierzynie-Koźlu
Opiekun: Michalina Józefiak-Zdrenka

Kacper Zarzycki
Uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach
Nauczyciel: Paweł Legięcki

Patrycja Łużny
Uczennica Gimnazjum w Kosakowie
Opiekun/mama: Marzena Łużny

Alicja Łakomska
Uczennica Gimnazjum nr 77 w Warszawie
Opiekun/mama: Monika Łakomska

 

Jury postanowiło również nagrodzić instruktorów i nauczycieli,

pod kierunkiem których zostało nagrodzonych najwięcej prac.

 

Dyplom uznania dla Instruktora otrzymują:

Agnieszka Sienkiewicz
Jolanta Szulborska
Paweł Brodzisz
Beata Zadrożny

 

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu bardzo serdecznie gratulujemy!

Please reload