WYNIKI KONKURSU


1 czerwca w samo południe ogłosiliśmy wyniki konkursu plastycznego MÓJ WYMARZONY DOMEK DLA LALEK. Na rozdanie nagród przyjechali laureaci z całej Polski. Dziękujemy Wam serdecznie za odwiedziny!

Laureatką Grand Prix konkursu została Oliwia Czyżak, uczennica II-go Gimnazjum im. Władysława Hasiora w Koszalinie pedagog: Ewa Miśkiewicz-Żebrowska

Poniżej publikujemy skróconą wersję zapisu protokołu Jury:

PROTOKÓŁ JURY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI, POD TYTUŁEM „MÓJ WYMARZONY DOMEK DLA LALEK”

Konkurs „Mój wymarzony domek dla lalek“ został zorganizowany przez Fundację Belle Epoque, projekt współfinansowało Miasto Stołeczne Warszawa. Na konkurs napłynęło 860 prac, znacząca większość w I grupie wiekowej. Finał konkursu, rozdanie nagród oraz wystawa pokonkursowa odbędzie się w Muzeum Domków dla Lalek.

W dniu 20 maja 2016r. zebrało się jury konkursu dla dzieci „Mój wymarzony domek dla lalek“ w składzie:

1. Aneta Popiel Machnicka, przewodnicząca jury, prezes Fundacji Belle Epoque 2. Bożena Michalska, przedstawiciel sponsora nagród GRANNA 3. Beata Jewiarz, przedstawiciel patrona medialnego Radio RDC 4. Hanna Kluszewska, przedstawiciel Rady Nadzorczej Fundacji Belle Epoque 5. Edward Adamus, przedstawiciel sponsora nagród Domkowa4

Jury po obejrzeniu nadesłanych prac oceniło ich poziom na bardzo wysoki, a podejście do tematu twórcze i zróżnicowane. W związku z duża ilością nadesłanych prac postanowiono przyznać w poszczególnych przypadkach po kilka równorzędnych nagród w trzech kategoriach wiekowych. Jury po odbytych naradach i głosowaniu, przyznało następujące nagrody;

GRAND PRIX KONKURSU

Oliwia Czyżak uczennica II-go Gimnazjum im. Władysława Hasiora w Koszalinie pedagog: Ewa Miśkiewicz-Żebrowska

GRUPA I – klasa I-III

I Nagrody

Igor Bałys Uczeń Szkoły Podstawowej w Woźnikach Opiekun: Agnieszka Sienkiewicz

Andżelika Łopatecka Uczennica Szkoły Podstawowej w Woźnikach Opiekun: Agnieszka Sienkiewicz

Blanka Staszewska Centrum Kultury w Łęcznej Instruktor: Paweł Brodzisz

II Nagrody

Damian Kaczmarczyk Publiczne Ognisko Artystyczne w Kędzierzynie-Koźlu Opiekun: Michalina Józefiak-Zdrenka

Hanna Bohatczuk Ośrodek Kultury w Niemodlinie Opiekun: Michał Graczyk

Lila Jurkiewicz Pałac Młodzieży w Szczecinie Opiekun: Bogumiła Kuźnicka,

Julka Szpura Pracownia Plastyczna w Katowicach Opiekun: Beata Zadrożny

Emilia Wiktor Uczennica Szkoły Podstawowej w Woźnikach Opiekun: Agnieszka Sienkiewicz

Pola Jankowska Uczennica Szkoły Podstawowej w Szabdzie

III Nagrody

Ala Wołk-Jankowska Pracownia Plastyczna w Katowicach Opiekun: Beata Zadrożny

Izabela Wujec Uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu Opiekun: Małgorzata Brzostowska

Alan Krzysztoszek Uczeń ZSP nr 2 w Warszawie Opiekun: Joanna Kokosińska

Maja Wojtowicz Uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu Śląskim Opiekun: Joanna Wojtowicz

Norbert Machnio Centrum Promocji Kultury w Drezdenku Opiekun: Sylwia Czupryńska-Peszel

Gabriel Józefczyk Uczeń Szkoły Podstawowej 163 w Warszawie Instruktor: Małgorzata Banasiak

GRUPA II – klasa IV-VI

I Nagroda

Weronika Siepak Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” w Radomiu instruktor Lidia Gawor

II Nagroda

Julian Ogonowski Miejski Dom Kultury w Ostrowii Mazowieckiej Instruktor Jolanta Szulborska

III Nagroda

Ewa Henclik Klub Kultury Mydlniki w Krakowie instruktor Paulina Stasik

GRUPA III – klasa I-III gimnazjum

I Nagroda

Alicja Staniek Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Dąbrowie Górniczej Opiekun: Damian Pacha

Wiktoria Rzążewska Uczennica Gimnazjum w Lublinie Rodzic: Hanna Rzążewska

II Nagroda

Edwin Cieśluk

Miejski Dom Kultury w Ostrowii Mazowieckiej Instruktor: Jolanta Szulborska

III Nagroda

Michał Tułowiecki Miejski Dom Kultury w Ostrowii Mazowieckiej Instruktor: Jolanta Szulborska

Ponadto Jury postanowiło przyznać następujące nagrody specjalne:

Dla Najmłodszego Uczestnika

Helena Słowik Centrum Kultury w Łęcznej Instruktor: Paweł Brodzisz

Nagroda za najlepszą pracę szytą

Klaudia Jóźwik Ognisko Pracy Pozaszkolnej „175” w Warszawie Opiekun: Elżbieta Cieślak - Dworzyńska

Nagroda za najlepszą grafikę komputerową

Michał Malewski Uczeń Szkoły Podstawowej nr 318 w Warszawie Opiekun: Marta Malewska

Nagroda za najlepszą pracę w metalu

Adam Węglarek Uczeń Gimnazjum nr 6 w Pszczynie-Łące Opiekun: Andrzej Polok

Nagroda za najlepszą pracę z użyciem drewna

Liwia Kopeć uczennica Szkoły Podstawowej nr 84 w Warszawie opiekun: Małgorzata Długowska

Nagroda specjalna Jury

w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mój wymarzony Domek dla Lalek”

otrzymuje Kalina Jaśko Uczennica Gimnazjum w Starej Kamienicy Opiekun: Agnieszka Kubik

Jury przyznało wyróżnienia następującym uczniom:

Martyna Ruda Uczennica Szkoły Podstawowej w Trzciannie Opiekun: Marta Smajdor

Sandra Czuszko Pracownia Plastyczna MDK w Przemyślu Opiekun: Julita Torba

Nicolas Łopatecki uczeń Szkoły Podstawowej w Woźnikach Opiekun: Agnieszka Sienkiewicz

Rozalia Kuryłowicz Uczennica Szkoły Podstawowej nr 187 w Warszawie Opiekun: Katarzyna Szostak

Wiktoria Skwarska Uczennica Szkoły Podstawowej nr 275 w Warszawie Opiekun: Beata Leśkiewicz

Amelia Rzepka Uczennica Szkoły Podstawowej w Pieczyskach

Mikołaj Bartosiak Uczeń Szkoły Podstawowej nr 19 w Łodzi Opiekun: Magdalena Kaliszewska-Hencel

Barbara Sroka Uczennica Szkoły Podstawowej w Siedlcu Trzebnickim Opiekun: Joanna Sroka

Julia Miedzińska Uczennica Szkoły Podstawowej w Białośliwiu Opiekun: Dorota Szturo

Nikola Batorska Uczennica Szkoły Podstawowej nr 58 w Warszawie Opiekun: Anna Mazurkiewicz

Alicja Trzaska Uczennica Szkoły Podstawowej nr 234 w Warszawie Opiekun: Anastazja Urban

Marek Zwarycz Publiczne Ognisko Artystyczne w Kędzierzynie-Koźlu Opiekun: Michalina Józefiak-Zdrenka

Kacper Zarzycki Uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach Nauczyciel: Paweł Legięcki

Patrycja Łużny Uczennica Gimnazjum w Kosakowie Opiekun/mama: Marzena Łużny

Alicja Łakomska Uczennica Gimnazjum nr 77 w Warszawie Opiekun/mama: Monika Łakomska

Jury postanowiło również nagrodzić instruktorów i nauczycieli,

pod kierunkiem których zostało nagrodzonych najwięcej prac.

Dyplom uznania dla Instruktora otrzymują:

Agnieszka Sienkiewicz Jolanta Szulborska Paweł Brodzisz Beata Zadrożny

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu bardzo serdecznie gratulujemy!

MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK W WARSZAWIE   muzeum@MuzeumDomkow.pl

  • Facebook Clean